فصد خون شرق تهران
سئو
برزگران/a>
تبلیغات
طراحی سایت
خشکشویی
تصفیه آب
ظرفیت اقتصادی استان البرز در کشور بی نظیر است

ظرفیت اقتصادی استان البرز در کشور بی نظیر است

غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران در این مراسم گفت: استان البرز از نظر ظرفیت های اقتصادی، تنوع فرصت های اقتصادی و همچنین موقعیت جغرافیایی، یک استان بی نظیر است و انتظار می رود با رفع موانع کسب و کار، جهش اقتصادی بزرگی را تجربه کند.
رئیس اتاق ایران، با اذعان به این که اتاق البرز جوان ترین اتاق در بین اتاق سراسر کشور است، انتخاب پرهام رضایی به عنوان جوان ترین رییس اتاق را نیز به فال نیک گرفت و تاکید کرد: انتظار می رود اتاق البرز با تکیه به دستاوردهای ده‌ساله اخیر خود و با خلاقیت تیم مدیریتی جدید، نقش آفرینی بیشتری داشته باشد تا از ظرفیت های اقتصادی استان در سطح محلی و ملی و حتی بین المللی، بهتر استفاده شود.
وی به مسوولان اتاق البرز توصیه کرد راه فعال تر شدن بزرگان اقتصاد استان در اتاق را هموار کرده و زمینه حضور مستمر آنها در اتاق فراهم باشد.
شافعی افزود: اتاق در قانون به عنوان مشاور قوای سه گانه شناخته شده است. امید که با مشاوره منصفانه و مشفقانه اتاق ها، مقبولیت اتاق در نهادهای حاکمیتی برای مشورت دهی را افزایش دهیم. همچنین با توجه به این که اکثر مسوولان در طرح مشکلات با بخش خصوصی همصدا هستند، اتاق ها با ارایه راه حل برای مشکلات، می توانند نقش بهتری در تحولات اقتصادی ایفا کنند.
شافعی اظهار امیدواری کرد که فعالان اقتصادی کشور متناسب با سهمی که در ایجاد اشتغال و پرداخت مالیات دارند، در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی نیز نقش داشته باشند.
وی تقویت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را یکی از راه های مهم توسعه اقتصادی استان ها دانست.
رئیس اتاق ایران اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب هفت سال است که در پیام نوروزی خود بر تقویت تولید تاکید می‌کند. لازمه اجرای فرمایشات ایشان  آن است که تولید، جذاب تر از سایر فعالیت های اقتصادی باشد. متاسفانه در سال ۹۷ نسبت به ۹۶، از نظر نرخ تشکیل سرمایه در ماشین آلات، شاهد ۷ درصد تنزل بودیم. آمارهای اخیر نیز منتشر نشده است. رشد واسطه گری، دلالی و سفته‌بازی، نفس تولید را گرفته است.
شافعی افزود: تمرکز قدرت در کشور باید بشکند و به استاندارها و روسای سازمان‌های اداری استانی، اختیار بیشتری داده شود. چون آنها مسائل اقتصادی است آنها را بیشتر بسیار بهتر از مدیران مرکز نشین درک می‌کند.
توسعه همکاری های اتاق البرز
در ابتدای این مراسم، پرهام رضایی رییس اتاق البرز گفت: هدف اصلی ما در اتاق، تسهیل گری  و مطالبه گری است. با حضور فعال در کنار هم و استفاده بهینه از ظرفیت‌های بخش خصوصی، می توانیم از گردنه سخت تحریم ها عبور کنیم.
وی افزود: در مشکلات  مختلف اقتصادی کشورمان، بخش خصوصی همواره راهگشا بوده است. این بخش تحریم ها را دور زده است و کمک کرده تا چرخ صنعت، هیچگاه از حرکت نایستد. این روزها نیز که اکثر شرکت‌های اروپایی، به دلیل خواست سهامداران آمریکایی شان، اقتصاد ایران را مورد تحریم ظالمان قرار داده اند، بخش خصوصی از طریق ارتباط با sme ها، مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز را فراهم کند.
وی توسعه همکاری اتاق بازرگانی البرز با اتاق های اصناف و تعاون، خانه صنعت و معدن و دیگر نهادهای اقتصاد غیردولتی را یکی از برنامه های دوره سوم این اتاق دانست و گفت: از همه ظرفیت های مراکز اثربخش اقتصاد غیر دولتی، برای بهبود محیط کسب و کار کمک خواهیم گرفت.
پرهام رضایی گفت: در مذاکره با شرکت‌های خارجی، متوجه شدیم که آنها ایران را مسیر دستیابی به بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه می‌دانند. این نکته نشان می‌دهد که تولیدکنندگان ایرانی نیز باید همین حجم جمعیت را بخش مهمی از  بازار هدف خود بدانند.
رییس اتاق البرز، فعال تر شدن واحد بین الملل و ارتباط موثرتر با اتاق های مشترک را از جمله برنامه مورد توجه این اتاق دانست.
وی با اشاره به ظرفیت بسیار خوبی که در نمایشگاه دایمی معرفی توانمندی های اقتصادی استان وجود دارد گفت: وقتی مهمانان خارجی به اتاق البرز و نمایشگاه آن وارد می شوند، متوجه ظرفیت بسیار بالای اقتصاد استان می شوند و باید تلاش کنیم این ظرفیت ارزشمند را به همه معرفی کنیم.
رضایی افزود: نقشه راه تجارت استان البرز توسط اتاق در حال تدوین است و در این زمینه، به کمک همه اعضا نیازمندیم.
رییس اتاق البرز همچنین از توسعه برنامه های جذب اعضای جدید و مشارکت آنها در فرآیندهای مشورت دهی اتاق خبر داد و افزود: کمیسیون ها، تشکل ها و شوراهای کاری همچون پیشکسوتان، کارآفرینان، جوانان و …، می توانند موجب ارتقای کارآمدی اتاق شوند.
گفتنی است در این مراسم از رحیم بنامولایی رییس پیشین اتاق البرز تقدیر شد. بنامولایی ضمن ارایه گزارش عملکرد ۵ سال فعالیت خود به عنوان رییس اتاق البرز، دستیابی این اتاق با ساختمان مرکزی مناسب را یکی از دستاوردهای مهم دانست و گفت:  اتاق بازرگانی در خصوص مشکلات مهم کشور نظیر ارز ۴۲۰۰، سیاست های پولی، ربا در تامین مالی بانکی و غیربانکی، قیمت گذاری دولتی غیرهوشمند و …، مشورت های موثری به دولت ارایه داده که اگر به آنها توجه جدی تری صورت می گرفت، شرایط اقتصادی مطلوب تری داشتیم.
به دنبال استعفای رحیم بنامولایی رییس و همچنین هیات رییسه اتاق ابرز، انتخاب رییس و هیات رییسه جدید، در دستور کار شانزدهمین نشست هیات نمایندگان دوره سوم این اتاق در صبح روز دوشنبه  ۱۹ خرداد ۹۳ قرار گرفت و  پرهام رضایی به عنوان رئیس اتاق ، یدااله مالمیر نائب رئیس اول ، امیر فرشچی نائب رئیس دوم ، نبی اله نوری نسب خزانه دار و خانم شادی حاضری به عنوان منشی هیات رییسه انتخاب شدند.

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *